KONST / Litografier / Grafiska blad 16123038
nr 1612 3038
Georges Braque
(1882-1963), Frankrike
Grafiska blad, 2 st, Signerade i tryckplåt ( ej sign / numrerade), Ciel gris I & II, yttermått inklusive ram: 39x23 cm
Georges Braque, fransk målare, grafiker och skulptör född 1882, död i Paris 1963.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 15 april 2024
kl 18:18:04
1.000 kr
1.000 kr
Georges Braque
Läs mer om Georges Braque